Zadzwoń do nas

601 379 204

Wyślij do nas e-mail

kontakt@apimar.pl

Zadzwoń do nas

603 854 243

Wyślij do nas e-mail

kontakt@apimar.pl

Trend na zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie na dobre zagościł w świadomości Polaków. Coraz więcej osób uprawia regularnie sport oraz zwraca uwagę na to, co kupuje i konsumuje. I bardzo dobrze, ponieważ codzienna dawka ruchu i odpowiednia dieta mogą uchronić przed wieloma chorobami i przyczynić się do lepszego i dłuższego życia. Coraz więcej osób ma też już tę świadomość, że spożywanie cukru, szczególnie w dużych ilościach, nie tylko powoduje choroby, ale również przyrost masy ciała. Nic dziwnego, że dla własnego zdrowia ludzie poszukują zamienników, które nadadzą potrawom przyjemny, słodki posmak, jednak będą o wiele zdrowsze dla organizmu.

Zamienniki cukru – poznaj je

Na rynku dostępnych jest kilka zamienników białego cukru. Jedną z popularnych, ale zdrowszych opcji są miody naturalne np. miód gryczany czy miód wielokwiatowy. Przede wszystkim miód jest bardzo zdrowy i zawiera wiele dobroczynnych składników takich jak białko, składniki mineralne czy witaminy. Miód zawiera także jod, fosfor, magnez, żelazo, witaminy z grupy B i witaminę C. Ma jednak sporo kalorii i nie należy do nadużywać. Dobre, polskie miody warto zamawiać online. Wiele ekologicznych pasiek prowadzi sklep internetowy z miodem.

Innym zamiennikiem miodu jest ksylitol, który coraz częściej występuje jako zamienniki cukru w produktach spożywczych. Staje się również popularny w warunkach domowych np. do zdrowych wypieków. Ksylitol to substancja, która naturalnie, występuje w owocach, kolbach kukurydzy oraz w drzewach liściastych, np. w brzozie. Ksylitol posiada o 40 % mniejszą kaloryczność i o 75 % mniej węglowodanów od sacharozy, dlatego nadaje się dla wszystkich tych, którzy dbają o zdrowie oraz szczupłą sylwetkę.