Zadzwoń do nas

601 379 204

Wyślij do nas e-mail

kontakt@apimar.pl

Zadzwoń do nas

603 854 243

Wyślij do nas e-mail

kontakt@apimar.pl

Inulina, izomalt i naturalne produkty słodzące

ksylitol

Ksylitol

Oferujemy pozyskiwany z brzozy ksylitol. Hurt dotyczy substancji pochodzenia fińskiego, która jest stosowana jako zamiennik cukru w produktach spożywczych. Ksylitol posiada o 40% mniejszą kaloryczność i o 7% mniej węglowodanów niż sacharoza.

Nazwa produktu Waga Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Ksylitol 500g 50 6 3 900
Ksylitol 25kg 1 4 5

20

erytrytol

Erytrytol

Erytrytol to zdrowy zamiennik sacharozy, który należy do grupy alkoholi polihydroksylowych. Substancja występuje w pyłkach kwiatów oraz owocach, takich jak gruszki czy melony. Warto zaznaczyć, że ze względu na swoje właściwości w produktach spożywczych coraz częściej stosowany jest właśnie Erytrytol. Sprzedaż hurtowa, jaką proponujemy, dotyczy substancji importowanej z Chin.

Nazwa produktu Waga Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Erytrytol 500g 50 6 3 900
Erytrytol 1kg 6 12 7 504
Erytrytol 25kg 1 4 5 20
izomalt

Izomalt

Izomalt to niskokaloryczny środek słodzący wykorzystywany w przemyśle piekarskim i cukierniczym. Zastępuje cukier w słodyczach niskokalorycznych i czekoladzie oraz w żywności dla diabetyków. Sprzedawany przez nas w dużych opakowaniach spożywczy izomalt (1kg, 25kg, 500g) importujemy z Niemiec.

Nazwa produktu Waga Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Izomalt 500g 50 6 3 900
Izomalt 1kg 6 12 7 504
Izomalt 25kg 1 4 5 20
maltitol

Maltitol

Maltitol to naturalna substancja słodząca, która jest niskokaloryczna i stosowana głównie jako zamiennik cukru w branży spożywczej. Ma niską higroskopijność i zachowuje stabilność w wysokich temperaturach. Dobrze też rozpuszcza się w wodzie. Oferujemy nieulegający procesowi karmelizacji lub brązowienia maltitol. Sklep nasz importuje tę substancję z Niemiec.

Nazwa produktu Waga Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Maltitol 500g 50 6 3 900
Maltitol 1kg 6 12 7 504
Maltitol 25kg 1 4 5 20
sorbitol

Sorbitol

Spożywczy sorbitol to niskokaloryczna i naturalna substancja słodząca, która występuje w owocach, takich jak: śliwki, brzoskwinie, morele, nektarynki, jabłka i gruszki. Substancja znajduje szerokie zastosowanie w branży żywieniowej – jako zamiennik cukru w produktach dla diabetyków używany jest właśnie sorbitol spożywczy. Sprzedaż hurtowa pozwala wyposażyć się w zapas zdrowego słodzika na długie miesiące. Oferujemy różne opakowania, w tym sorbitol 1kg, 25kg, 500g.

Substancja dodawana jest do produktów spożywczych również jako środek utrzymujący wilgotność i zapobiegający krystalizacji. Z tego powodu sorbitol stosuje się w produktach, takich jak: marmolada, galaretka, dżemy, półprodukty owocowe, desery owocowe, ciastka, czekolada, lody, cukierki i napoje mleczne. Nie tylko ze względu na właściwości słodzące warto więc sięgać po słodziki takie jak izomalt, maltitol, sorbitol spożywczy. Hurt, który oferujemy, pozwala zyskać nawet 25-kilogramowe opakowanie każdego z wymienionych produktów w bardzo przystępnej cenie.

Nazwa produktu Waga Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Sorbitol 500g 50 6 3 900
Sorbitol 1kg 6 12 7 504
Sorbitol 25kg 1 4 5 20
inulina

Inulina

Inulina to błonnik rozpuszczalny występujący w dolnych partiach niektórych warzyw – cykorii, pora, topinamburu i innych. Substancja wykazuje właściwości prebiotyczne, przyczyniając się do wzrostu korzystnej mikroflory jelitowej. Produkty słodzące takie jak inulina można dodawać do ciast i deserów w celach prozdrowotnych lub wykorzystać ich właściwości zagęszczające podczas przygotowywania past, sosów i zup. Słodzik bywa też stosowany jako składnik pieczywa czy naleśników.

Nazwa produktu Waga Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Inulina 500g 50 6 3 900
Inulina 1kg 6 12 7 504
Inulina 25kg 1 4 5 20
suszony syrop glukozowy

Suszony syrop glukozowy

Dla osób zastanawiających się, czy wybrać erytrytol, czy ksylitol, mamy jeszcze jedną propozycję. Suszony syrop glukozowy to produkt wytwarzany za pomocą hydrolizy enzymatycznej skrobi pochodzącej z pszenicy. Biały, drobny proszek jest lekko słodki i wolny od obcych posmaków oraz ciał obcych. Uzyskany ze skrobi słodzik pod marką własną polecamy do stosowania w przemyśle spożywczym, piekarskim i cukierniczym.

Nazwa produktu Waga Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Syrop glukozowy 500g 50 6 3 900
Syrop glukozowy 1kg 6 12 7 504
Syrop glukozowy 25kg 1 4 5 20
maltodekstryna

Maltodekstryna

Maltodekstryna jest wielocukrem składającym się głównie z cząsteczek glukozy. Pozyskuje się go poprzez enzymatyczną hydrolizę skrobi z użyciem enzymów α-amylaz. Polisacharyd stosuje się przede wszystkim jako substancję dodawaną do żywności, ale możną ją znaleźć także w lekach, jak również w odżywkach dla sportowców. Naturalne produkty słodzące takie jak maltodekstryna są uniwersalne i łatwo przyswajalne przez organizm, a ich użycie pozwala uzupełnić produkt o konkretne właściwości.

Nazwa produktu Waga Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Maltodekstryna 500g 50 6 3 900
Maltodekstryna 1kg 6 12 7 504
Maltodekstryna 25kg 1 4 5 20

Spożywanie cukru, szczególnie w dużych ilościach, nie tylko powoduje choroby, ale również przyrost masy ciała. Nic dziwnego, że dla własnego zdrowia człowiek szuka zdrowych zamienników, które dadzą mu przyjemny, słodki posmak potraw. Biorąc to pod uwagę, w naszej ofercie dostępne są zamienniki takie jak: inulina, dekstroza spożywcza oraz glukoza krystaliczna. Nasz hurt proponuje również produkty słodzące naturalne – ksylitol i erytrol. Mają one wiele korzystnych właściwości.

Ksylitol – słodki jak cukier, a o wiele zdrowszy

Ksylitol znany jest już od czasów II wojny światowej, kiedy to szukano alternatywy dla cukru w związku z jego niedostatkiem. Słodzik ten powstał w Finlandii, jednak w krótkim czasie zyskał popularność także w innych krajach, takich jak Niemcy czy Szwajcaria.

Warto zaznaczyć, że ksylitol to w pełni naturalny słodzik, który w przyrodzie występuje na przykład w brzozie, kolbach kukurydzy lub w owocach. Stąd też wzięła się druga nazwa substancji, jaką jest cukier brzozowy. Warto podkreślić, że ksylitol to idealne rozwiązanie dla zwolenników słodkiego smaku – zarówno dla kubków smakowych, jak i dla oka słodzik jest łudząco podobny do cukru. Należy jednak dodać, że cukier brzozowy jest znacznie mniej kaloryczny, jak również ma czterokrotnie niższy indeks glikemiczny, co nie jest bez znaczenia dla cukrzyków i osób się odchudzających. Informacją, która z pewnością przekona wielu sceptyków, jest fakt, że dzięki temu, że ksylitol jest do ustroju wchłaniany stopniowo, nie powoduje nagłych skoków insuliny. Warto również podkreślić to, że zarówno w hurcie, jak i w sprzedaży detalicznej cena produktu jest przystępna – łatwo znaleźć tani ksylitol. Sklep nasz oferuje wspomniany wyrób w opakowaniach różnych wielkości. Proponujemy między innymi pięćsetgramowy ksylitol. 25 kg to z kolei opakowanie, które starczy na dłużej.

Izomalt – bez cukru da się żyć

Proponujemy także izomalt spożywczy. Sprzedaż hurtowa przez nas oferowana dotyczy substancji słodzącej, którą można odnaleźć w wielu produktach dietetycznych. Stosowany jest nie tylko ze względu na niższą niż sacharoza kaloryczność, ale również dlatego, że znacznie obniża ryzyko pojawienia się próchnicy. Słodziki pod własną marką takie jak izomalt są chętnie używane przez cukrzyków, ponieważ redukują poziom cukru we krwi. Z tego powodu nad produktem powinni zastanowić się diabetycy, a także osoby cierpiące na zaburzenia metabolizmu. Również ze względu na właściwości przeczyszczające w leczeniu zaparć pomaga właśnie izomalt spożywczy. Hurt, jaki oferujemy, pozwala zakupić palety z substancją w opakowaniach po 500 g, 1 kg lub 25 kg.

Erytrytol – kolejna substancja słodząca godna uwagi

Erytrytol to substancja, która występuje w przyrodzie. Można ją spotkać na przykład w gruszkach, pyłkach kwiatów, a także w owocach morza i grzybach kapeluszowych. Produkt ten wyglądem przypomina sacharozę, jednak jest od niej mniej słodki. W związku z tym, że erytrytol nie jest metabolizowany w ludzkim organizmie, nie podnosi on poziomu glukozy we krwi. Warto również podkreślić, że oferowany słodzik jest znacznie mniej kaloryczny niż tradycyjny cukier, na co szczególną uwagę zwracają osoby będące na diecie redukcyjnej. Jak widać powyżej, nie zawsze trzeba być skazanym na odstawienie ulubionej słodkości – aby każdy posiłek smakował wyśmienicie, wystarczy do niego dodać erytrytol. Hurt przez nas oferowany pozwala wyposażyć się w słodzik pakowany po 500 g, 1 kg lub 25 kg.

Słodziki pod marką własną – co wybrać?

Substancji słodzących jest bardzo wiele, dlatego warto je porównywać i wybierać produkt o właściwościach, które najlepiej sprostają wymaganiom. Oferowane przez nas słodziki pod marką własną różnią się między innymi intensywnością. Erytrytol a ksylitol – ten pierwszy jest mniej słodki od pierwszego, jednak ma ogromną zaletę, gdyż nie podnosi wcale poziomu glukozy we krwi. Dla porównania zarówno maltitol, jak i ksylitol mają taką samą słodkość co sacharoza, ale tylko ten pierwszy cechuje się całkowitym brakiem kalorii. To ważna informacja dla osób, które zastanawiają się co wybrać: maltitol czy ksylitol. Sprzedaż hurtowa tego pierwszego jest okazją dla producentów wyjątkowo niskokalorycznych wyrobów. Szczególnie polecamy wykonane według Państwa wskazówek i przygotowane pod logo firmy słodziki. Własna marka z dopracowaną identyfikacją wizualną to doskonały sposób, aby wyróżnić własny produkt na tle innych.

Pozostańmy w kontakcie

 

603 854 243

kontakt@apimar.pl

24-105 BARANÓW N/WIEPRZEM, UL. POŁUDNIOWA 21A

Zapraszamy do współpracy!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z nami telefoniczne pod numerem +48 601 379 204 lub napisz na adres: bmarcinkowski@apimar.pl. Nasi pracownicy rozwieją Twoje wątpliwości.