Zadzwoń do nas

601 379 204

Wyślij do nas e-mail

kontakt@apimar.pl

Zadzwoń do nas

603 854 243

Wyślij do nas e-mail

kontakt@apimar.pl

Syropy słodzące – z agawy, pszenicy, klonowy, kukurydziany i inne

wiaderko syropu cukru inwertowanego

Syrop cukru inwertowanego

Wytwarzany z sacharozy, której źródłem jest burak cukrowy lub trzcina cukrowa. Produkt często używany w przemyśle spożywczym – piekarnictwie, cukiernictwie oraz w produkcji alkoholu. Cukier inwertowany jest słodszy od rafinowanego, lepiej rozpuszcza się w wodzie i znacznie przedłuża trwałość produktów, do których jest dodawany.

W stałej ofercie posiadamy syrop cukru inwertowanego o masie suchej 70% i 79%.

Nazwa produktu Waga/Opakowanie Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
INVERT 70% 14kg – wiadro 1 12 3 48
INVERT 70% 1000kg – kontener 1 1 1 1
INVERT 79% 14kg – wiadro 1 12 3 48
INVERT 79% 1000kg – kontener 1 1 1 1

Produkcja syropu według potrzeb klienta

Wykonujemy również syrop cukru inwertowanego według wytycznych klienta. Nasi wykwalifikowani pracownicy stworzą odpowiednią mieszaninę, dopasowując skład produktu, smak oraz konsystencję. Mamy w tym ogromne doświadczenie, ponieważ tego rodzaju substancje produkujemy od ponad 30 lat.

wiadro syropu glukozowego

Syrop glukozowo-fruktozowy

Syrop jest substancją słodzącą wytwarzaną w wyniku enzymatycznej hydrolizy. Wyrób stosuje się jako zamiennik cukru, który nadaje produktom spożywczym trwalszy smak i zapach, a także elastyczność. W związku z licznymi alergiami oraz nietolerancjami niektórzy ludzie mogą szukać alternatywy dla sacharozy – syrop fruktozowo-glukozowy z pszenicy w takich przypadkach może być jedną z opcji. Substancja jest często wykorzystywana w branży spożywczej, piekarskiej i cukierniczej. Syrop glukozowy w sproszkowanej postaci jest wygodniejszy w użyciu, nie wymaga specjalnych warunków do przechowywania, a jego data ważności do spożycia jest dłuższa.

 

Nazwa produktu Waga/Opakowanie Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Syrop glukozowy-fruktozowy 14kg – wiadro 1 12 3 48
Syrop glukozowy-fruktozowy 1000kg – kontener 1 1 1 1
wiadro syropu glukozowego

Syrop glukozowy

Syrop glukozowy to powszechnie stosowany składnik w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Jest to produkt otrzymywany poprzez hydrolizę skrobi, w wyniku której powstaje mieszanina glukozy oraz fruktozy.

Syrop glukozowy w proszku znajduje szerokie zastosowanie w produkcji żywności jako substytut cukru lub zagęstnik. Jest on często wykorzystywany do słodzenia napojów, lodów, słodyczy, a także jako składnik w produktach wypiekowych, dżemach czy konserwach. Syrop glukozowy sprawi, że każde ciasto będzie wilgotne i puszyste jednocześnie. Ponadto, ze względu na swoje właściwości zagęszczające, syrop glukozowy jest używany w przemyśle farmaceutycznym do produkcji leków, w tym syropów przeciwkaszlowych czy preparatów witaminowych. Co ciekawe, glukoza w syropie jest kluczowym składnikiem, który nadaje mu słodki smak, ale też wpływa na brak krystalizowania się substancji. 

Warto zauważyć, że z powodu wysokiej zawartości glukozy i fruktozy spożywanie syropu glukozowego w dużych ilościach może prowadzić do niekorzystnych skutków zdrowotnych, zwłaszcza dla osób z cukrzycą lub problemami metabolicznymi.

 

Nazwa produktu Waga/Opakowanie Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Syrop glukozowy 14kg – wiadro 1 12 3 48
Syrop glukozowy 1000kg – kontener 1 1 1 1
wiadro syropu glukozowego

Syrop kukurydziany – Corn syrup

Syrop kukurydziany to słodki syrop produkowany ze skrobi kukurydzianej. Proces jego produkcji polega na hydrolizie skrobi kukurydzianej, czyli rozbiciu skomplikowanych cząsteczek skrobi na prostsze cukry, takie jak glukoza i fruktoza. To właśnie te cukry stanowią główne składniki syropu kukurydzianego.

W kuchni azjatyckiej syrop kukurydziany jest używany w wielu potrawach, zarówno słodkich, jak i słonych. Może być dodawany do dań kuchni chińskiej, japońskiej czy koreańskiej. Nasz syrop kukurydziany oferujemy w przystępnej cenie, tak aby każdy miał możliwość jego spróbowania. To świetna alternatywa dla miodu oraz innych słodzików. 

Nazwa produktu Waga/Opakowanie Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Syrop kukurydziany 7kg – kanister 1 32 3 100
Syrop kukurydziany 14kg – wiadro 1 12 3 48
wiadro syropu glukozowego

Syrop sorbitolowy

Syrop sorbitolowy to substytut cukru, który jest powszechnie stosowany w przemyśle spożywczym jako słodzik. To cukrowy alkohol, który występuje naturalnie w wielu owocach.

Jedną z głównych zalet sorbitolu jest to, że ma niższy indeks glikemiczny niż cukier, co oznacza, że w mniejszym stopniu podnosi poziom cukru we krwi po spożyciu. Dlatego też często jest stosowany przez osoby z cukrzycą lub te, które starają się ograniczyć spożycie cukru. Syrop sorbitolowy jest powszechnie wykorzystywany m.in. w miętowych cukierkach, gumach do żucia, lizakach czy innych słodyczach.

Ponadto sorbitol charakteryzuje się właściwościami humektantów, co oznacza, że ​​przyciąga i zatrzymuje wodę. Dzięki temu może być wykorzystywany jako składnik w produktach spożywczych, które wymagają utrzymania wilgotności, takich jak wyroby piekarnicze, słodycze czy przekąski.

Nazwa produktu Waga/Opakowanie Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Syrop sorbitolowy 14kg – wiadro 1 12 3 48
Syrop sorbitolowy 1000kg – kontener 1 1 1 1
wiadro syropu glukozowego

Syrop z agawy BIO

Syrop z agawy to słodka substancja otrzymywana z soku kaktusa agawy, rośliny pochodzącej głównie z Meksyku. Proces produkcji syropu z agawy obejmuje wydobycie soku z rozet liściowych agawy, który następnie jest poddawany ogrzewaniu, aby skoncentrować cukry i uzyskać właściwą konsystencję bio syropu.

Syrop z agawy jest popularny jako naturalny substytut cukru ze względu na swoje łagodne smaki i stosunkowo niski indeks glikemiczny. Bogaty we fruktozę syrop, sprawia, że jest łagodniejszy dla poziomu cukru we krwi w porównaniu do tradycyjnego cukru białego. Ponadto bio syrop z agawy jest również bogaty w składniki odżywcze, takie jak przeciwutleniacze, minerały (potas, wapń, magnez) oraz pewne witaminy.

Ze względu na swoje właściwości słodzące i lekko karmelowy smak syrop z agawy jest często używany jako słodzik w wielu przepisach kulinarnych, napojach, deserach czy wyrobach cukierniczych. Dodatkowo jest często preferowany przez osoby unikające produktów zawierających gluten, ponieważ syrop z agawy pozostaje naturalnie wolny od glutenu. Jeżeli w kuchni stawiają Państwo na naturalne, bio, ekologiczne rozwiązania, to syrop z agawy będzie doskonałą alternatywą. 

Nazwa produktu Waga/Opakowanie Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Syrop z agawy 7kg – kanister 1 36 3 100
Syrop z agawy 14kg – wiadro 1 12 3 48
Syrop z agawy 1000kg – kontener 1 1 1 1
wiadro syropu glukozowego

Syrop klonowy BIO

Syrop klonowy to naturalny słodzik otrzymywany poprzez destylację soku klonowego, najczęściej pochodzącego z klonu cukrowego lub innych gatunków klonów. Proces produkcji polega na zbieraniu soku z klonu, który następnie jest gotowany, aby odparować nadmiar wody, pozostawiając gęsty i lepki syrop o intensywnym, karmelowym smaku.

Charakterystyczną cechą bio syropu klonowego jest jego bogactwo w składniki odżywcze, takie jak przeciwutleniacze, minerały (mangan, wapń, potas) oraz pewne witaminy. Ponadto, w przeciwieństwie do niektórych innych słodzików, syrop klonowy nie zawiera sztucznych barwników ani konserwantów. W zamian za to posiada szereg składników, które mogą przyczynić się do potencjalnych korzyści zdrowotnych, w tym działania przeciwnowotworowego i przeciwstarzeniowego. 

Syrop klonowy jest szeroko stosowany jako słodzik w kuchni, zarówno do słodzenia napojów, jak i do wypieków, deserów czy sosów. Jego intensywny smak sprawia, że jest on popularny w kuchniach domowych, a także profesjonalnych, jako alternatywa dla tradycyjnego cukru. Pomimo licznych zalet syrop klonowy, nazywany kanadyjskim, w Polsce nie jest jeszcze tak powszechny jak w USA czy Kanadzie. 

Nazwa produktu Waga/Opakowanie Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Syrop klonowy 2kg – wiadro 4 15 5 300
Syrop klonowy 7kg – kanister 1 36 3 100
Syrop klonowy 1000kg – kontener 1 1 1 1
wiadro syropu glukozowego

Syrop z tapioki

Syrop z tapioki, znany również jako tapioca syrup, to słodka kompozycja otrzymywana z bulw manioku, zwłaszcza z ich skrobi. Maniok, inaczej tapioka, to roślina korzeniowa, która jest szeroko uprawiana ze względu na swoją wysoką zawartość skrobi.

Proces produkcji syropu z tapioki obejmuje ekstrakcję skrobi z korzeni manioku, która następnie jest poddawana procesowi hydrolizy, czyli rozbijania związków chemicznych pod wpływem wody, aby uzyskać słodki roztwór. Syrop z tapioki jest często stosowany jako substytut cukru lub syropu glukozowego w przemyśle spożywczym, ze względu na jego zdolność do nadawania słodyczy i zagęszczania produktów. Tapioka występuje pod postacią mąki lub drobnych kuleczek, może być dodawana do potraw dietetycznych lub lekkostrawnych. Osobom z wrażliwym układem pokarmowym polecamy syrop z tapioki jako dodatek do dań. Charakteryzuje się on brakiem smaku oraz przezroczystą konsystencją, co sprawia, że jest wszechstronny w zastosowaniu. Syrop z tapioki może być wykorzystywany do słodzenia napojów, wyrobów cukierniczych, dżemów, sosów oraz innych artykułów spożywczych.

Warto zauważyć, że syrop z tapioki jest naturalnie wolny od glutenu, co czyni go odpowiednim dla osób z celiakią.

Nazwa produktu Waga/Opakowanie Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Syrop z tapioki 2kg – wiadro 4 15 5 300
Syrop z tapioki 7kg – kanister 1 36 3 100
Syrop z tapioki 1000kg – kontener 1 1 1 1
wiadro syropu glukozowego

Syrop maltitolowy

Syrop maltitolowy to słodki wyrób otrzymywany z maltitolu, który jest cukrem alkoholowym pochodzącym z hydrolizy skrobi. Maltitol stanowi popularny substytut cukru, często stosowany w przemyśle spożywczym jako słodzik.

Proces produkcji syropu maltitolowego polega na hydrolizie skrobi, aby uzyskać maltitol, a następnie na koncentrowaniu go w celu uzyskania gęstej i słodkiej mieszaniny. Syrop maltitolowy charakteryzuje się smakiem zbliżonym do cukru, ale ma niższy indeks glikemiczny, co oznacza, że nie podnosi poziomu cukru we krwi w takim samym stopniu jak standardowy słodzik. Brak glutenu, soli czy tłuszczu to tylko kilka z plusów syropu maltitolowego, który jest odpowiedni dla wszystkich, nie tylko dla osób z cukrzycą. Ze względu na swoje właściwości, syrop maltitolowy jest szeroko stosowany jako substytut cukru w produktach spożywczych dla osób, które starają się ograniczyć spożycie cukru. Może być używany do słodzenia napojów, deserów, wyrobów cukierniczych oraz innych produktów spożywczych.

Nazwa produktu Waga/Opakowanie Sztuk w zgrzewce Zgrzewek w warstwie Warstw na palecie Sztuk na palecie
Syrop maltitolowy 2kg – wiadro 4 15 5 300
Syrop maltitolowy 7kg – kanister 1 36 3 100
Syrop maltitolowy 1000kg – kontener 1 1 1 1

Syrop cukru inwertowanego

Stosowany głównie w cukiernictwie syrop cukru inwertowanego, powstaje w wyniku hydrolizy sacharozy. Najczęściej używa się go w przemysłowej produkcji słodyczy. Dzieje się tak za sprawą mniejszej krystalizacji roztworu, który o wiele szybciej niż cukier rafinowany łączy się z pozostałymi składnikami słodkich pyszności. Wielu cukierników dodaje go do swoich wypieków i słodyczy, takich jak lody czy ciasta. Co ciekawe, syrop cukrowy to również doskonała baza dla domowych lemoniad. Oprócz tego ma swoje zastosowanie w produkcji wszelkiego rodzaju napojów słodzonych, cukierków, dżemów, marmolad, a nawet ciemnego pieczywa. Niezwykłe jest to, że cukier inwertowany przydaje się również w produkcji niektórych alkoholi takich jak ciemne piwo czy gin. Wspomniany produkt bardzo rzadko wykorzystywany jest w domowej kuchni. Nasz sklep oferuje syrop cukru inwertowanego oraz syrop glukozowy o różnych pojemnościach, do tego w bardzo atrakcyjnej cenie.

Syrop cukru inwertowanego a syrop glukozowy

Zacznijmy od tego, że syrop glukozowy jest bardzo podobny do wyżej wspomnianego cukru inwertowanego. Oba produkty składają się z fruktozy i glukozy, natomiast różnią się proporcjami oraz procesem wytwarzania. Każdy syrop z naszego cukru inwertowanego to doskonała opcja dla wegan czy wegetarian. Cukiernicy chętnie stosują oba produkty, gdyż doskonale rozpuszczają się w wodzie. Ich zaletą jest higroskopijność, czyli zdolność do pochłaniania i utrzymywania wilgoci. Dzięki temu produkty są świeże, a także pachnące przez długi czas. Ma to ogromne znaczenie przy tworzeniu słodyczy z długą datą przydatności do spożycia. Co więcej, oferowany syrop sprawia, że konsystencja produktów jest gładka i kremowa. Zapobiega on krystalizacji tradycyjnego cukru białego oraz powstawaniu grudek.

Jeżeli poszukują Państwo produktu, który sprawi, że słodycze, ciasta i dodatki do nich zawsze wyjdą idealne, warto wybrać syrop cukru inwertowanego lub syrop glukozowy. Gdzie kupić tę substancję słodzącą? Polecamy nasz sklep, w którym znajdziecie opakowania kilogramowe oraz czternastokilogramowe, w zależności od potrzeb.

Syrop klonowy vs z agawy

Wśród współcześnie proponowanych alternatyw dla cukru znajdziemy m.in. stewię, ksylitol, tradycyjny miód, wszelkiego rodzaju słodziki czy też syropy. Jednym z nich jest bardzo popularny, kanadyjski syrop klonowy. W związku z tym, że opcji jest tak wiele, niektóre z nich nieznacznie różnią się od siebie. Tak też jest w przypadku powyżej wspomnianego nektaru oraz syropu z agawy. Ich podobieństwo rozpoczyna się na etapie procesu powstawania – obie mieszaniny pochodzą z rośliny. Sok pierwszej z nich uzyskuje się z drzewa – klonu, drugiej z liści agawy. Zarówno syrop klonowy, jak i ten z agawy są bio – pochodzą ze sprawdzonych upraw czy gospodarstw, a dodatkowo oba mają niższy indeks glikemiczny niż cukier. W związku z licznymi witaminami oraz minerałami w składzie kanadyjski syrop ma niewielką przewagę, w szczególności jeśli brać pod uwagę proces przetwórczy odmian roślin.

Substytut cukru – maltitol

Podobnie jak powszechnie znany ksylitol, maltitol również należy do grupy alkoholi wielowodorotlenowych (polioli). Stosuje go się jako zamiennik cukru, a także substancję wypełniającą, przy czym jest mniej kaloryczny. W wielu produktach spożywczych można go zauważyć pod postacią kodów E965i oraz E965 na etykiecie. Maltitol często stosuje się w żywności dietetycznej, przeznaczonej dla diabetyków, takiej jak: batony, ciastka, lody czy gumy do żucia. Z maltozy pozyskuje się również syrop maltitolowy, który jest świetnym dodatkiem do wielu deserów czy dań.  

Pozostańmy w kontakcie

 

603 854 243

kontakt@apimar.pl

24-105 BARANÓW N/WIEPRZEM, UL. POŁUDNIOWA 21A

Zapraszamy do współpracy!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z nami telefoniczne pod numerem +48 601 379 204 lub napisz na adres: bmarcinkowski@apimar.pl. Nasi pracownicy rozwieją Twoje wątpliwości.