Zadzwoń do nas

601 379 204

Wyślij do nas e-mail

kontakt@apimar.pl

Zadzwoń do nas

603 854 243

Wyślij do nas e-mail

kontakt@apimar.pl

Syrop cukru inwertowanego

Wytwarzany z sacharozy składnik wielu produktów spożywczych.

 

Nazwa produktu

Waga

Sztuk w zgrzewce

Zgrzewek w warstwie

Warstw na palecie

Sztuk na palecie

INVERT 70%

1000kg

1

1

1

1

INVERT 79%

1000kg

1

1

1

1

Syrop cukru inwertowanego znalazł zastosowanie głównie w cukiernictwie. Powstaje podczas hydrolizy sacharozy. Wielu cukierników dodaje go do swoich wypieków i słodyczy, takich jak lody czy ciasta.

Wspomniany produkt nie jet wykorzystywany w domowej kuchni, najczęściej stosuje się go w przemysłowej produkcji słodyczy. Dzieje się tak za sprawą mniejszej krystalizacji roztworu, który łączy się o wiele szybciej z pozostałymi składnikami słodkich pyszności niż tradycyjny cukier.

Dlaczego cukiernicy tak chętnie wykorzystują cukier inwertowany?

Przede wszystkim dlatego, że doskonale rozpuszcza się w wodzie, tworząc tym samym wspomniany wyżej syrop. Warto również podkreślić, że kolejną zaletą wspomnianego produktu jest jego higroskopijność, czyli zdolność do pochłaniania i utrzymywania wilgoci. Dzięki temu słodycze są zawsze świeże i pachnące. Co więcej, oferowany syrop jest także odpowiedzialny za nieskazitelną teksturę niektórych wypieków, lodów czy innych słodkości. Dodatkowo są o wiele dłużej świeże i wilgotne, co nie jest bez znaczenia przy wypiekach z długą datą przydatności do spożycia. Warto podkreślić, że syrop cukru inwertowanego jest zawsze jedynie dodatkiem do słodyczy, który ma sprawić, że ich struktura będzie gładka i kremowa, bez zbędnych grudek. Jest to niezwykle ważne podczas tworzenia lodów i wszelkiego rodzaju polew do ciast.
Szukając zatem produktu, który sprawi, że słodycze i ciasta i dodatki do nich zawsze wyjdą idealne, warto zastanowić się nad kupnem syropu cukru inwertowanego.

Pozostańmy w kontakcie

 

603 854 243

kontakt@apimar.pl

24-105 BARANÓW N/WIEPRZEM, UL. POŁUDNIOWA 21A

Zapraszamy do współpracy!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z nami telefoniczne pod numerem +48 601 379 204 lub napisz na adres: bmarcinkowski@apimar.pl. Nasi pracownicy rozwieją Twoje wątpliwości.